Centrum DZWONI

Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Wołominie


Dnia 28.01.2016 r. Monika Zakrzewska – Koordynator projektów Centrum DZWONI, oraz Bartosz Józefowicz – Trener pracy w Centrum DZWONI w Warszawie, na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Wołominie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym kształcenia uczniów w szkołach zawodowych,  technicznych i specjalnych, oraz zatrudnienia absolwentów tych szkół na lokalnym rynku pracy.

Zaproszenie otrzymaliśmy w związku z nawiązaną w 2015 roku współpracą z Zespołem Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołominie.

Podczas spotkania została zaprezentowana oferta Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie jako dobra alternatywa zatrudnienia osób z niepełnosprawnością u pracodawców z powiatu Wołomińskiego. Pochwaliliśmy się także odniesionymi sukcesami i przedstawiliśmy rolę trenera pracy w procesie zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością, który obejmuje wsparciem swoich Beneficjentów jak również pracodawców.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polsko-Niemieckiej izby handlowo-usługowej, Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie, Dyrektorzy lokalnych szkół, pracownicy Starostwa Powiatowego w Wołominie, oraz co ważne, lokalni pracodawcy, którzy przedstawiali swoje zapotrzebowanie na pracowników z odpowiednim wykształceniem.

01/02/2016 - 15:00