Centrum DZWONI

Zaangażowanie pracodawcy

Pracodawcy odgrywają kluczową rolę w procesie umożliwiania osobom z niepełnosprawnościami wejścia na rynek pracy, są również konsumentami korzystającymi z usług zatrudnienia wspomaganego. 

Na tym etapie specjaliści nawiązują bezpośredni kontakt z pracodawcą mający na celu zachęcenie pracodawcy do zatrudnienia konkretnej osoby z niepełnosprawnością na konkretnym stanowisku pracy. Trenerzy pracy nawiązują kontakty z potencjalnymi pracodawcami różnymi sposobami, np. poprzez analizę lokalnych rynków pracy, wyszukiwanie ofert w lokalnej prasie, w Internecie oraz poprzez „sieć kontaktów” prywatnych. 

Podczas pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, specjalista przedstawia mu używając języka korzyści jakiego rodzaju wartość dla jego firmy stanowić będzie osoba z niepełnosprawnością oraz wsparcie trenera pracy. Na tym etapie następuje również wsparcie klienta/klientki w przygotowaniu do rozmowy rekrutacyjnej, przygotowanie pracodawcy i środowiska pracowniczego do współpracy z klientem/klientką, np. w formie mini panelu informacyjnego n/t funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością, sposobów komunikowania się z nią (jeśli jest taka potrzeba) współpracy; zorganizowanie spotkania trójstronnego (kandydat, trener, pracodawca) podczas którego zostaną ustalone zasady współpracy, a także ustalenie szczegółowych warunków zatrudnienia. 

Skip to content